ilość: 0     wartość: 0,00 PLN

Lutamax Duo 10 mg, 30 kapsułek

OPAKOWANIE: 30 KAPSUŁEK
PRODUCENT: PHARMASELECT INTERNATIONAL BETEILIGUNGS GM
STATUS PREPARATU: SUPLEMENT DIETY
Lutamax DUO suplement diety to wartościowy dodatek do codziennej diety, który poprawia prawidłowe funkcjonowanie jednego z najważniejszych organów naszego organizmu – oczu.
cena końcowa: 41,58 PLN
Ilość
Dostępny natychmiast

Opis produktu

Lutamax DUO suplement diety to wartościowy dodatek do codziennej diety, który poprawia prawidłowe funkcjonowanie jednego z najważniejszych organów naszego organizmu – oczu.
Głównymi składnikami żywieniowymi mającymi wpływ na prawidłowe widzenie, biorąc pod uwagę zwłaszcza negatywny wpływ światła na komórki oka, są:
Luteina, zeaksantyna i kwasy omega-3
Lutamax DUO suplement diety zawiera kombinację trzech składników odżywczych pochodzenia naturalnego, których wpływ na prawidłowe działanie naszego narządu wzroku jest kluczowy.Działanie
Luteina i zeaksantyna to substancje roślinne, które nie mogą być wytworzone przez organizm człowieka. Obie substancje posiadają zdolność filtrowania niebieskiej frakcji światła. Dzięki temu, światło to dociera do plamki żółtej siatkówki ze znacznie zmniejszoną intensywnością, przez co maleje ryzyko jego negatywnego wpływu. Ponadto luteina i zeaksantyna zostają wbudowane w siatkówkę oka gdzie działając, jako antyoksydanty, wychwytują wolne rodniki.Źródłem luteiny i zeaksantyny w preparacie Lutamax DUO suplement diety jest czysty ekstrakt z aksamitki wyniosłej (Tagetes erecta), który zawiera naturalną mieszaninę luteiny i ok. 5% zeaksantyny. Z uwagi na to, że proces wbudowywania luteiny w siatkówkę oka u starszych osób może postępować gorzej niż u młodszych, mogą oni potrzebować większych ilości tego składnika odżywczego. Dlatego min. Lutamax DUO suplement diety ma dwie dawki: 20 i10 mg.Kwasy omega-3: DHA i EPA są niezbędne dla prawidłowego działania komórek plamki żółtej, gdyż wpływają na jej odporność na działanie szkodliwych czynników. Podkreślić trzeba również znaczenie kwasu DHA, który stanowi składnik receptorów oka.Skład:
Jedna kapsułka Lutamax DUO 10mg zawiera:
  • Luteina ( w tym ok. 5% zeaksantyny) 20mg
  • Olej rybi 581mg w tym:
Kwasy omega-3 330mg
DHA 240mg
EPA 90mg
  • Witamina E 6mgDawkowanie:
W ciągu pierwszych 3-6 miesięcy zaleca się suplementację 1 kapsułką dziennie preparatu Lutamax DUO 20mg suplement diety po posiłku. Dzięki wyższemu spożyciu luteiny i zeaksantyny w początkowej fazie, podwyższa się ich poziom we krwi, co dzięki normalnym procesom fizjologicznym, prowadzi do podwyższenia wbudowywania tych składników odżywczych w narządzie wzroku.

Po 3-6 miesiącach stosowania Lutamax DUO 20mg suplement diety zaleca się obniżenie spożycia luteiny i zeaksantyny do 1 kapsułki preparatu Lutamax DUO 10mg suplement diety dziennie po posiłku. Takie spożywanie utrzymuje poziom niezbędnych substancji we krwi na stałym poziomie, co wpływa na utrzymanie stałej, fizjologicznie niezbędnej dla dobrego widzenia ilości tych substancji odżywczych w narządzie wzroku.


Zaloguj się aby dodać komentarz

Kategorie

Filtruj

Ostatnio oglądane

Polecane Artykuły

2014-03-23

Migrena – choroba ludzi zestresowanych

Migrena stanowi chorobę przewlekłą o intensywnym przebiegu, dotykającą coraz większy odsetek populacji. Jedną z przyczyn wystąpienia tych uciążliwych bóli głowy jest stres...
2014-03-23

Skórka pomarańczowa – pokonaj wroga!

Walka z cellulitem to złożony proces, który wymaga od nas wielkiego zaangażowania. Niestety nie ma takiej możliwości, aby całkowicie pozbyć się tego defektu...
2014-03-23

Szkodliwy wpływ cukru i soli

Sól i cukier to dwa popularne elementy naszej diety, obecnie praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Jak większość składników odżywczych, spożywane w małych ilościach nie powinny być szkodliwe dla naszego zdrowia...

Newsletter

TOP 5

facebook

Pewność serwisu

Rzetelna firma
Certyfikat SSL
copyright by Volfarm S.J Urszula i Magdalena Wolfinger