ilość: 0     wartość: 0,00 PLN

Climea Forte 30 tabletek

OPAKOWANIE: 30 TABLETEK
PRODUCENT: AFLOFARM FABRYKA LEKÓW SP.Z O.O.
STATUS PREPARATU: SUPLEMENT DIETY
Climea forte podwójna siła w skutecznej walce z objawami menopauzy
cena końcowa: 18,99 PLN
Ilość
Dostępny natychmiast

Opis produktu

Climea Forte to preparat przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy. Climea Forte jest źródłem specjalnie dobranych składników, które pomagają w utrzymaniu dobrego samopoczucia w okresie klimakterium.
•Izoflawony sojowe łagodzą wszystkie podstawowe objawy menopauzy.
•Wapń utrzymuje prawidłową strukturę kości.
•Witamina E zwana „witaminą młodości”, chroni przed spadkiem elastyczności skóry.
•Witamina D3 odpowiada za przyswajanie przez organizm wapnia i fosforu.
•Witamina B6 wspomaga organizm w stanach zwiększonej podatności na stres i nerwowość.
•Kwas foliowy łagodzi objawy zmęczenia.


Skład
Składnik 1 tabletka
Izoflawony z nasion soi 30 mg
Wapń 400 mg
Witamina D3 5 µg
Witamina B6 1,4 mg
Witamina E 12 mg ekwiwalentu alfa-tokoferolu
Kwas foliowy 200 µg

Węglan wapnia, celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), izoflawony sojowe, hydroksypropylometyloceluloza (substancja glazurująca), sól sodowa karboksymetyloceluloza usieciowana (substancja wypełniająca), bursztynian D-alfa-tokoferylu, stearynian magnezu (substancja glazurująca), dwutlenek tytanu (barwnik), hydroksypropyloceluloza (substancja glazurująca), cholekalcyferol, chlorowodorek pirydoksyny, kwas pteroilomonoglutaminowy, żółcień chinolinowa (barwnik), żółcień pomarańczowa (barwnik), wosk pszczeli i wosk Carnauba (substancje glazurujące).Działane składników

Izoflawony sojowe
Izoflawony są flawonoidami należącymi do fitoestrogenów, czyli grupy niesteroidowych substancji roślinnych. Do najważniejszych przedstawicieli tej klasy związków, które wykazują aktywność biologiczną, należą:
daidzeina
genisteina.
Izoflawony są zdolne do wiązania się z receptorami estrogenowymi, co prowadzi do ich aktywacji, która powoduje odpowiedź komórkową. Dzięki temu izoflawony łagodzą naturalne niedobory estrogenów, minimalizując wystąpienie objawów menopauzy

Soja jest rośliną, będącą jednym z najbogatszych roślinnych źródeł białka i tłuszczu. Artykuły żywnościowe z soi zawierają 1,2–3,3 mg izoflawonów/g suchej masy produktu, jednak ich dokładna zawartość zależy od wielu czynników, takich jak np, termin zbioru czy geograficzne położenie miejsca upraw. Produkty z soją najczęściej spożywane są w krajach azjatyckich, gdzie odnotowuje się najmniejszy odsetek uderzeń gorąca.
Izoflawony sojowe mają także wpływ na układ kostny – osłabiający się w okresie menopauzy. Suplementacja genisteiną wpływa na zwiększenie gęstości mineralnej kości, chroniąc przed osteoporozą.

Jedna tabletka Climei forte zawiera aż 60 mg czystych izoflawonów sojowych, które stosowane systematycznie łagodzą okołomenopauzalny deficyt estrogenów odpowiedzialny za objawy menopauzalne

Wapń
Menopauza wiąże się ze spadkiem wytrzymałości kości. Zatrzymanie miesiączkowania jest spowodowane spadkiem stężenia estrogenu we krwi, a to z kolei ujemnie działa na poziom wapnia w surowicy. Aby zminimalizować utratę masy kostnej kobiety w okresie menopauzy i pomenopauzalnym powinny spożywać zwiększoną ilość wapnia.
Wapń wzmacnia działanie estrogenów stosowanych w profilaktyce osteoporozy.
Wapń znajduje się w wielu produktach spożywczych, jednakże jego zawartość i przyswajalność są mocno zróżnicowane – dlatego też w okresie menopauzalnym i pomenopauzalnym zalecana jest jego suplementacja.
Po 40. roku życia proces niszczenia kości przebiega znacznie szybciej niż jej odbudowa, zwłaszcza wtedy, gdy występuje niedobór wapnia w diecie

Witamina E
Witamina E, zwana witaminą młodości, występuje we krwi, a także w błonach komórkowych. Jest ona głównym antyoksydantem, który chroni komórki przed wolnymi rodnikami. Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych, wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem.

Podczas menopauzy, gdy zmniejsza się produkcja estrogenów równowaga oksydacyjno-antyoksydacyjna przesuwa się w kierunku nasilenia procesów utleniania, a co za tym idzie m.in. zmniejszenia elastyczności skóry.

Dobowe zapotrzebowanie na tę witaminę zależy wprost proporcjonalnie od ilości spożywanych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w diecie, a także od wieku. Średnio ta ilość waha się od 8 do 13 mg na dobę.

Jedna tabletka suplementu diety Climea forte zawiera 12 mg witaminy E, która chroni komórki przed wolnymi rodnikami podczas menopauzy.

Witamina D3
Witamina D jest „witaminą wapnia”. Pomaga wchłaniać ten niezbędny minerał z jelit i wbudować go w kości. Witamina D3 jest niezbędna do przyswajania oraz wykorzystywania przez organizm nie tylko wapnia, ale także fosforu. Pomaga budować i zachować mocne i zdrowe kości. Odpowiada także za utrzymanie ich właściwej gęstości.

Aby właściwie chronić kości niezbędne jest dostarczanie do organizmu odpowiedniej dawki witaminy D3. Należy pamiętać, że wysokie dawki witaminy D nie odniosą skutku bez spożycia wapnia.

Jedna tabletka Climea forte pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę D3 i pozwala zachować mocne i zdrowe kości.

Witamina B6
Witamina B6 uczestniczy w szeregu procesów metabolicznych w organizmie, m.in. bierze udział w przemianie białek i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie systemu nerwowego, krwiotwórczego i odpornościowego. Ułatwia również wchłanianie i wykorzystanie magnezu.
Witamina B6 wspomaga organizm w stanach zwiększonej podatności na stres, nadmiernej drażliwości i nerwowości oraz osłabienia i przemęczenia.
Suplementacja witaminy B6 w okresie menopauzy pozwala na ograniczenie skutków stresu i drażliwości związanej z klimakterium.

Kwas foliowy
Kwas foliowy pełni podstawową rolę we wzroście i rozwoju wszystkich komórek. Dostateczna ilość kwasu foliowego w diecie poprawia ogólny stan samopoczucia, łagodzi objawy zmęczenia oraz pozytywnie wpływa na układ krwiotwórczy. Kwas foliowy występuje w żywności w postaci folianów, jednak są one przyswajane prze organizm tylko w pięćdziesięciu procentach. Dlatego w sytuacjach wymagających dostarczania tej witaminy zalecana jest jej suplementacja.
Osoby powyżej 55 roku życia są szczególnie narażone na niedobory kwasu foliowego.
Jedna tabletka Climea forte pokrywa dzienne zapotrzebowanie na kwas foliowy i wspiera organizm kobiety w walce ze zmianami zachodzącymi w jej organizmie w czasie menopauzy.Dawkowanie
1 tabletka dziennie

Justyna47 napisał:
Uśmierza skutecznie dolegliwości związane z menopauzą polecam
Basia46 napisał:
na menopauzę nie ma nic lepszego
Kamila484 napisał:
Uczucie gorąca, zimne poty zniknęły okres menopauzy mija spokojnie godny polecenia preparat
Wieslawa521 napisał:
climea dobry produkt bardzo mi pomaga polecam zdecydowanie
Lucyna napisał:
menopauza to trudny czas od czasu stosowania tego leku czuje się znacznie lepiej, polecam
Zaloguj się aby dodać komentarz

Klienci, którzy kupili: Climea Forte 30 tabletek, kupili również:

Kategorie

Filtruj

Ostatnio oglądane

Polecane Artykuły

2014-03-23

Migrena – choroba ludzi zestresowanych

Migrena stanowi chorobę przewlekłą o intensywnym przebiegu, dotykającą coraz większy odsetek populacji. Jedną z przyczyn wystąpienia tych uciążliwych bóli głowy jest stres...
2014-03-23

Skórka pomarańczowa – pokonaj wroga!

Walka z cellulitem to złożony proces, który wymaga od nas wielkiego zaangażowania. Niestety nie ma takiej możliwości, aby całkowicie pozbyć się tego defektu...
2014-03-23

Szkodliwy wpływ cukru i soli

Sól i cukier to dwa popularne elementy naszej diety, obecnie praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Jak większość składników odżywczych, spożywane w małych ilościach nie powinny być szkodliwe dla naszego zdrowia...

Newsletter

TOP 5

facebook

Pewność serwisu

Rzetelna firma
Certyfikat SSL
copyright by Volfarm S.J Urszula i Magdalena Wolfinger