ilość: 0     wartość: 0,00 PLN

Multibiotic maść (5mg+0,01g+ 0,833mg), 3 g

OPAKOWANIE: 3 G
STATUS PREPARATU: BEZ RECEPTY
PRODUCENT: CHEMA-ELEKTROMET SPÓŁDZ.PRACY
Zapobieganie zakażeniom wtórnym drobnych ran ciętych, zadrapań, otarć i oparzeń.
cena końcowa: 10,50 PLN
Ilość
Dostępny natychmiast

Opis produktu

Skład
1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 10 mg bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum), 0,833 mg polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas).

Substancje pomocnicze wykazujące działanie biologiczne: propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), wazelina biała


Działanie
Bakteriobójczy preparat do stosowania miejscowego zawierający substancje czynne o różnym, wzajemnie uzupełniającym się mechanizmie działania przeciwbakteryjnego.

Neomycyna: hamuje syntezę białek oraz uszkadza błonę cytoplazmatyczną. Mechanizm działania bacytracyny polega na zaburzaniu, hamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii.

Polimyksyna B działa bakteriobójczo, a mechanizm działania polega na uszkodzeniu błony cytoplazmatycznej bakterii.


Wskazania

•Zapobieganie zakażeniom wtórnym drobnych ran ciętych, zadrapań, otarć i oparzeń.
•Pierwotne i wtórne bakteryjne zakażenia skóry (np. zakażone niewielkie rany, zakażenia bakteryjne skóry w oparzeniach i odmrożeniach), wywołane przez bakterie Gram-dodatnie (gronkowce, paciorkowce) oraz Gram-ujemne pałeczki, w tym bakterie z rodzaju Pseudomonas.


Dawkowanie
Na umytą (mydłem i wodą) i osuszoną skórę nanosi się 2-5 razy na dobę w jednakowych odstępach czasu niewielką ilość maści. W przypadku pominięcia dawki, kolejną zastosować tak szybko, jak to możliwe. Preparat stosować w sposób ciągły przez cały okres leczenia. W razie konieczności stosować z ochronnym gazowym opatrunkiem. Jeśli nie jest to konieczne, nie stosować dłużej niż 7 dni.


Przeciwwskazania:
Nie należy stosować preparatu:
•w nadwrażliwości na substancje czynne, aminoglikozydy, polimyksyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu,
•u dzieci w wieku do 12 lat, ze względu na ryzyko działania nefrotoksycznego i ototoksycznego,
•na błony śluzowe,
•na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia,
•na dużą powierzchnię uszkodzonej skóry,
•do oczu,
•na sączące zmiany chorobowe,
•w okresie ciąży i karmienia piersią.


Działania niepożądane:
Reakcje uczuleniowe, w tym skórne, z objawami takimi jak świąd, wysypka, zaczerwienienie, opuchlizna. Podrażnienie w miejscu stosowania. Nadkażenie opornymi szczepami bakterii lub drożdżakami Candida.

Ototoksyczność.

Stosowanie na duże powierzchnie uszkodzonej może spowodować uszkodzenie słuchu, łącznie z utratą słuchu, uszkodzenie nerek i wystąpienie objawów neurotoksycznych.

Uwagi:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Specjalne ostrzeżenia i specjalne środki ostrożności dotyczące stosowania:

Pacjenci uczuleni na jeden lek z grupy aminoglikozydów lub polimyksyn mogą być uczuleni na inne aminoglikozydy lub polimyksyny. W przypadku silnych odczynów alergicznych należy przerwać leczenie.

U pacjentów z osłabioną czynnością nerek, którzy przyjmują działające ogólnie leki nefro- lub ototoksyczne, zastosowanie maści MULTIBIOTIC może nasilać to działanie; stosowanie na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może spowodować utratę słuchu.

Jeżeli nie jest to konieczne, nie stosować leku dłużej niż 7 dni.

Ciąża i laktacja:

Brak danych o bezpieczeństwie stosowania preparatu w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu:

Lek nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.


Przedawkowanie:

Nie występuje zwykle po zastosowaniu w postaci maści.

Stosowanie długotrwałe na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może prowadzić do nefro-, oto- lub neurotoksyczności wskutek wchłonięcia się zawartych w maści antybiotyków.


Zaloguj się aby dodać komentarz

Klienci, którzy kupili: Multibiotic maść (5mg+0,01g+ 0,833mg), 3 g, kupili również:

Asmag forte 50 tabletek
cena końcowa: 8,90 PLN
FemiFeral, 30 kapsułek
cena końcowa: 24,44 PLN
Hipertonic Spray, 50 ml
cena końcowa: 18,99 PLN
Lactovaginal 10 kapsułek dopochwowych
cena końcowa: 26,99 PLN
Olimp Chela Ferr Med, 30 kapsułek
cena końcowa: 17,90 PLN

Kategorie

Filtruj

Ostatnio oglądane

Polecane Artykuły

2014-03-23

Migrena – choroba ludzi zestresowanych

Migrena stanowi chorobę przewlekłą o intensywnym przebiegu, dotykającą coraz większy odsetek populacji. Jedną z przyczyn wystąpienia tych uciążliwych bóli głowy jest stres...
2014-03-23

Skórka pomarańczowa – pokonaj wroga!

Walka z cellulitem to złożony proces, który wymaga od nas wielkiego zaangażowania. Niestety nie ma takiej możliwości, aby całkowicie pozbyć się tego defektu...
2014-03-23

Szkodliwy wpływ cukru i soli

Sól i cukier to dwa popularne elementy naszej diety, obecnie praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Jak większość składników odżywczych, spożywane w małych ilościach nie powinny być szkodliwe dla naszego zdrowia...

Newsletter

TOP 5

facebook

Pewność serwisu

Rzetelna firma
Certyfikat SSL
copyright by Volfarm S.J Urszula i Magdalena Wolfinger